8 pokoi, noclegi Cieszyn, pokoje gościnne Cieszyn, pokoje butikowe na Wzgórzu Zamkowym

Skontaktuj się z nami

T. +48 732 994 451
ofka.hotel@gmail.com

LOKALIZACJA

Obiekt usytuowany jest w centrum miasta, lecz z dala od zgiełku ulic, dzięki temu gwarantuje ciszę i spokojny wypoczynek. Nieopodal znajduje się przejście graniczne z Czechami.

Wzgórze Zamkowe w Cieszynie zdobyło w 2013 r. trzecie miejsce w konkursie magazynu National Geographic Traveler „7 nowych cudów Polski”. Na Wzgórzu można podziwiać panoramę miasta z Wieży Piastowskiej, zobaczyć Rotundę Św. Mikołaja, uwiecznioną na polskim banknocie o nominale 20 zł lub odwiedzić centrum dizajnu – Zamek Cieszyn.

W tym wyjątkowym miejscu historia spotyka się z nowoczesnością. Góra Zamkowa na której zlokalizowane jest 8 pokoi przenosi odwiedzających w podróż z historią Cieszyna w tle. Zamek Cieszyn, w budynku którego mieszczą się pokoje jest przykładem nowoczesnego ośrodka umiejętnie łączącego przeszłość z teraźniejszością. Świadczyć może o tym fakt, że 100 lat temu gościł na Zamku cesarz Franciszek Józef, a w 2006 roku, z okazji otwarcia wystawy poświęconej stuleciu manewrów cesarskich, mieszkał w naszych pokojach gościnnych wnuk Franciszka Józefa.

Przyjazd samochodem / parking

Jadąc samochodem od strony Bielska-Białej lub Pawłowic należy kierować się do centrum Cieszyna, za znakami "Wzgórze Zamkowe / Zamek" ulicami Katowicką i Liburnia. Dojazd możliwy jest również po przekroczeniu przejścia granicznego w Cieszynie Boguszowicach - należy skręcić do Cieszyna pierwszym zjazdem z drogi S1 i kierować się do centrum Cieszyna, za znakami "Wzgórze Zamkowe / Zamek" ulicami Katowicką i Liburnia.

Duży publiczny i bezpłatny parking znajduje się zaraz przy Wzgórzu na rogu ulic Zamkowej i Dojazdowej, z którego doskonale widać Browar Zamkowy. Wejście na Wzgórze Zamkowe znajduje się po lewej stronie parkingu, zaraz za publicznym WC, windą lub drewnianymi schodami do góry. Dziedziniec zamkowy i wejście do naszych pokoi znajduje się na prawo od windy. Dla osób niepełnosprawnych istnieje możliwość dotarcia samochodem na dziedziniec zamkowy, wjazdem od strony ulicy Zamkowej, przez historyczną bramę główną, za którą należy skierować się w prawo.

Przyjazd autobusem

Dworzec autobusowy w Cieszynie znajduje się przy ul. Korfantego, ok. 1 km od Zamku. Ulicą Korfantego należy udać się w kierunku zachodnim w kierunku Rynku, a dalej z Rynku ulicą Menniczą lub Głęboką w kierunku Zamku i bramy głównej. Obiekt w którym funkcjonujemy znajduje się na prawo za bramą główną. Istnieje też możliwość ominięcia Rynku i przejecie ul. Michejdy do ul. Zamkowej i następnie wejście na Wzgórze Zamkowe bramą główną lub też windą lub schodami od strony parkingu.

Przyjazd pociągiem

Dworzec PKP w Cieszynie jest obecnie zamknięty a pociągi docierają tu już z rzadka. Jednakże jeżeli planujecie dotrzeć do nas koleją, to dzielić Was od nas będzie tylko ok. 800 m. Wyjście z dworca prowadzi na ul. Korfantego, którą należy udać się w kierunku zachodnim w kierunku Rynku, a dalej z Rynku ulicą Menniczą lub Głęboką w kierunku Zamku i bramy głównej. Obiekt w którym funkcjonujemy znajduje się na prawo za bramą główną. Istnieje też możliwość ominięcia Rynku i przejecie ul. Michejdy do ul. Zamkowej i następnie wejście na Wzgórze Zamkowe bramą główną lub też windą lub schodami od strony parkingu.

Dworzec w Czeskim Cieszynie

Dworzec Czeskich Kolei znajduje się ok. 1100 m od Zamku po polskiej stronie. Należy początkowo kierować się ok. 300 m ul. Nádražní, wzdłuż torów kolejowych, w kierunku północnym, a następnie skręcić w prawo, w ulicę Hlavní třída, która wprost prowadzi do mostu na Olzie na granicy z Polską. Wzgórze Zamkowe znajduje się przy moście, po lewej strony ul. Zamkowej.

Przylot samolotem

Lotnisko w Katowicach Pyrzowicach znajduje się ok. 110 km od Cieszyna. Najdogodniej jest dojechać do nas samochodem, gdyż nie istnieją bezpośrednie połączenia Cieszyna z tym lotniskiem. Jedynym sposobem dotarcia publicznymi środkami lokomocji z tego lotniska jest przejazd spod terminala lotniska autobusem PKM Katowice - linią "Lotnisko" (rozkład i cennik: www.pkm.katowice.pl/lotnisko/) do ostatniego przystanku - Katowice Dworzec (trasa trwa ok. 50 minut), a następnie przesiąść się na autobus do Cieszyna np. firmy Bus Brothers, na tym samym dworcu, odjazdy średnio co 1h od 5 rano do 18 wieczorem, czas przejazdu ok. 1,5 h. W godzinach późniejszych możliwe tylko przejazdy z przesiadkami. Rozkład dostępny np. tu: www.e-podroznik.pl.

Bliżej położonym Cieszyna, bo tylko niecałe 50 km jest Port Lotniczy Leoša Janáčka w Ostravie. Możliwy jest dojazd pociągiem bezpośrednio lub z przesiadką w Ostravie do Czeskiego Cieszyna (ok. 1,5 h), skąd jest tylko 1100 m do nas.