Hotel 8 pokoi noclegi, kwatery, pokoje gościnne

Skontaktuj się z nami

T. +48 732 994 451
ofka.hotel@gmail.com

Ofka Cieszyn

SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA OFKA W CIESZYNIE

„Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle” – mówi znane wszystkim przysłowie. I w myśl tych słów zebrała się grupa niezwykłych kobiet o różnorodnych kompetencjach i umiejętnościach. Wszystkie połączyło miasto Cieszyn i urokliwe miejsce jakim jest Zamek Cieszyn. I tak powstała OFKA.

OFKA – 8POKOI

to przytulny hotel w którym mamy pokoje butikowe, biuro eventowe oraz wypożyczalnia rowerów . Wszystko to mieści się w malowniczej scenerii Pałacu Myśliwskiego mieszczącego się na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie. Ciekawostką jest, że Rotunda św. Mikołaja znajdująca się w pobliżu OFKI, została uwieczniona na banknocie o nominale 20 zł. To właśnie ona stała się inspiracją do stworzenia logo OFKI. Ktoś mógłby zapytać skąd taka nazwa. Otóż pochodzi ona od imienia księżnej cieszyńskiej – Eufemii zwanej Ofką, pochodzącej z dynastii Piastów. Piastowie mieli swoją siedzibę na Wzgórzu Zamkowym. Eufemia żyła na przełomie XIV i XV wieku. Kiedy umarł jej mąż Bolesław I Cieszyński, Księstwo Cieszyńskie znalazło się pod jej rządami, które pełniła w imieniu swoich synów. Imię Eufemia oznacza kobietę przejmującą się społeczeństwem, sympatyczną, pragnącą szczęścia dla wszystkich wokół. Jej cechami jest stanowczość, zdecydowanie, uprzejmość i wesołość. Jest zadziwiająco wytrwała i konsekwentnie trzyma się obranej drogi.

Takie są też kobiety z OFKI…

Pokoje butikowe Ofka – 8pokoi

zaprojektowane i urządzone zostały przez Studio Rygalik z Warszawy, które powstało w 2006 roku z inicjatywy Tomka Rygalika. Przez pierwsze dwa lata funkcjonowało między Londynem a Łodzią, rodzinnym miastem Tomka. Od 2009 roku Studio mieści się w Warszawie. Wtedy to do zespołu dołączyła Gosia Rygalik, która w 2012 r. została w Studio partnerem. Studio Rygalik realizuje kompleksowe projekty o różnorodnym charakterze. Spektrum działań jest bardzo szerokie – od projektowania, rozwoju i wdrożenia produktu po realizacje site-specific oraz produkcję limitowanych serii, a także eksperymentalne obiekty, kompleksowe doznania kulinarne oraz warsztaty badające relacje pomiędzy projektowaniem i jedzeniem. Poza współpracą z przemysłem, która jest główną podstawą działalności, Studio Rygalik często angażuje się w projekty realizowane dla instytucji kultury, które pozwalają na działania eksperymentalne. Wśród prac zrealizowanych przez Studio Rygalik znajdują się projekty dla takich firm jak Heineken, Moroso, Dupont / Corian, Moroso, Comforty, Artek, Iker, Noti, ABR, Heal’s, Ideal Standard, Pfleiderer i Bozar oraz meble dedykowane polskiej prezydencji w UE. W ciągu ostatnich lat prace Studia zobaczyć można było w Mediolanie, Wiedniu, Monachium, Nowym Jorku, Tokjo, Poznaniu, Warszawie, Walencji. Jak również na łamach międzynarodowej prasy: Icon, Interni, Wallpaper, Experimenta, Blueprint, New York Times i Financial Times.

8 POKOI wyposażone zostały w meble z Paged Colletion, którą firma Paged, po ponad 50 latach obecności na rynku, dotychczas znana jako czołowy dostawca mebli drewnianych, przedstawiła na Salone Internazionale del Mobile w 2014 r. Jest to własna marka obejmująca sześć autorskich rodzin mebli przeznaczonych na rynek kontraktowy. Unikalne wzornictwo, wysoka jakość oraz estetyka łącząca poszczególne elementy kolekcji tworzą spójną całość z projektem pozostałego wyposażenia.